« And so it begins; Thomas watch; TV update | Main | Q&A with Coach Cristobal »

Commissioner’s List and Academic Honor Roll awards announced

The following 124 FIU athletes were honored on Wednesday.

2009-10 Sun Belt Commissioner’s List (FIU) – 3.5 GPA or higher (47 student-athletes)

John Caballero (Baseball)

Justin Leith (Baseball)

Jose Velasquez (Baseball)

Marlon Bright (Men’s Basketball)

Cherisse Buddy (Women’s Basketball)

Elisa Carey (Women’s Basketball)

Fanni Hutlassa (Women’s Basketball)

Maja Krajacic (Women’s Basketball)

Carmen Miloglav (Women’s Basketball)

Christopher Edwards (Football)

Matthew Garris (Football)

Paul McCall (Football)

Brandon Paquette (Football)

Complete list after the jump

Ashlyn Parker (Football)

Armond Willis (Football)

Victoria Miliucci (Women’s Soccer)

Julieta Morano (Women’s Soccer)

Melanie Raimo (Women’s Soccer)

Casey Thames (Women’s Soccer)

Kasey Barrett (Softball)

Jennifer Gnaidek (Softball)

Morgan Huling (Softball)

Carolina Rojas (Softball)

Iriseldis Soberon (Softball)

Lauren Spiers (Softball)

Penelope Baxter (Swimming & Diving)

Sara Giovannoni (Swimming & Diving)

Elly James (Swimming & Diving)

Lindsay Juman (Swimming & Diving)

Chelsie Kidd (Swimming & Diving)

Jennifer Lee (Swimming & Diving)

Chrisna Luus (Swimming & Diving)

Nicola MacKenzie (Swimming & Diving)

Colleen Neubert (Swimming & Diving)

Danielle Sneir (Swimming & Diving)

Jamie Stinson (Swimming & Diving)

Maria Pazo (Women’s Tennis)

Christine Seredni (Women’s Tennis)

Maria Spenceley (Women’s Tennis)

Michael Pujol (Men’s Track & Field/Cross Country)

Jonathan Schaetz (Men’s Track & Field/Cross Country)

Karina Edwards (Women’s Track & Field/Cross Country)

Daniela Espino (Women’s Track & Field/Cross Country)

Chanel Araujo (Volleyball)

Jovana Bejlica (Volleyball)

Gaby Jaimes (Volleyball)

Isadora Rangel (Volleyball)

2009-10 Sun Belt Honor Roll (FIU) – 3.0 GPA or higher (77 student-athletes)

Jorge Marban (Baseball)

Mason McVay (Baseball)

Joseph Migliaccio (Baseball)

Corey Polizzano (Baseball)

Tyler Shantz (Baseball)

Garrett Wittels (Baseball)

Nikola Gacesa (Men’s Basketball)

Dante Jennings (Men’s Basketball)

Monika Bosilj (Women’s Basketball)

Liene Jekabsone (Women’s Basketball)

Finda Mansare (Women’s Basketball)

Antwoine Bell (Football)

Wesley Carroll (Football)

Tyler Clawson (Football)

Johnathan Cyprien (Football)

Michael Davies (Football)

Jonathan Faucher (Football)

Anthony Gaiter (Football)

Carlos Gonzalez (Football)

Ulavale Matavao (Football)

Carlos Munera (Football)

Calvin Paquette (Football)

Cody Pellicer (Football)

Artis Warthen (Football)

Wayne Younger (Football)

Yolecci Jimenez (Women’s Golf)

Tania Tare (Women’s Golf)

Samantha Girard (Women’s Soccer)

Amy Jackson (Women’s Soccer)

Carlan Jones (Women’s Soccer)

Deana Rossi (Women’s Soccer)

Kaitlyn Savage (Women’s Soccer)

Megan Snelling (Women’s Soccer)

Kassandra Sorzano (Women’s Soccer)

Kayla Burri (Softball)

Kelsey Grabiak (Softball)

Elizabeth Peller (Softball)

Sabrina Beaupre (Swimming & Diving)

Kelly Boyd (Swimming & Diving)

Kayla Derr (Swimming & Diving)

Tiffany Erdman (Swimming & Diving)

Caroline Foster (Swimming & Diving)

Kelly Grace (Swimming & Diving)

Estefania Macchiavello (Swimming & Diving)

Mariangela Macchiavello (Swimming & Diving)

Erin Pavlick (Swimming & Diving)

Namiko Shibata (Swimming & Diving)

Lauren Smith (Swimming & Diving)

Liset Brito (Women’s Tennis)

Priscilla Castillo (Women’s Tennis)

Victor Chin (Men’s Track & Field/Cross Country)

Christopher Gilbert (Men’s Track & Field/Cross Country)

Jason Oliver (Men’s Track & Field/Cross Country)

Alberto Palaez (Men’s Track & Field/Cross Country)

Daniel Stephenson (Men’s Track & Field/Cross Country)

Alberto Zuniga (Men’s Track & Field/Cross Country)

Anna Boisseau (Women’s Track & Field/Cross Country)

Elma Camacho (Women’s Track & Field/Cross Country)

Janelle Clark (Women’s Track & Field/Cross Country)

Kimberly Dekrey (Women’s Track & Field/Cross Country)

Jessica Deroquancourt (Women’s Track & Field/Cross Country)

Estefani Fierro (Women’s Track & Field/Cross Country)

Jessica Goggins (Women’s Track & Field/Cross Country)

Gabriela Herrera (Women’s Track & Field/Cross Country)

Julie Jozenville (Women’s Track & Field/Cross Country)

Patrice Leslie (Women’s Track & Field/Cross Country)

Bianca Morrison (Women’s Track & Field/Cross Country)

Florence Ukapi (Women’s Track & Field/Cross Country)

Ashlyn Balensiefer (Volleyball)

Angelia Colon (Volleyball)

Sabrina Gonzalez (Volleyball)

Lisa Hooey (Volleyball)

Andrea Lakovic (Volleyball)

Ines Medved (Volleyball)

Marija Prsa (Volleyball)

Olga Vergun (Volleyball)

Hope Williams (Volleyball)

 

TrackBack

TrackBack URL for this entry:
http://www.typepad.com/services/trackback/6a00d83451b26169e20133f2b5782e970b

Listed below are links to weblogs that reference Commissioner’s List and Academic Honor Roll awards announced :

Comments