« 2B All-State Football Teams | Main | Lyons, Perryman and Fishbein on radio »

2A All-State Football Teams

First Team
Offense

QB L.J. Thomas, QB, Belle Glade Glades Central, 6-0, 175, Sr.
RB Chevelle Buie, Cocoa, 5-9, 175, Jr.
RB Marcus Shaw, Arcadia DeSoto, 5-10, 190, Sr.
RB Sony Michel, Plantation American Heritage, 5-11, 180, 8th
WR Javon Bell, Jacksonville Ribault, 6-1, 175, Sr.
WR Chris St. Hilaire, Tallahassee Godby, 5-9, 165, Sr.
TE Clive Walford, Belle Glade Glades Central, 6-5, 240, Sr.
ATH Greg Dent, Belle Glades Central, 5-11, 182, Sr.
ATH Matt Younger, Cocoa, 6-1, 185, Sr.
OL Ronald Patrick, Cocoa, 6-2, 260, Sr.
OL Jeffrey Philibert, Belle Glade Glades Central, 6-0, 245, Jr.
OL Joey Dukes, Live Oaks Suwannee, 6-6, 275, Sr.
OL Tavadis Glenn, Jacksonville Raines, 6-5, 265, Sr.
OL Josh Woods, Cocoa, 6-4 290 Sr.
PK Cody Bell, Cocoa, PK, Jr.

First Team
Defense

DL Darious Cummings, Titusville Astronaut, Sr.
DL Robert Way, DE, Glades Central, 6-2, 190, Jr.
DL Marcus Bean, DE, Boynton Beach, 6-3, 215, Sr.
DL Ra’shawde Myers, Cocoa, 6-2, 220, Sr.
DL Louis Nix, Jacksonville Raines, 6-2, 310, Sr.
DL Ethan Munson, Baker County, 6-2, 270, Sr.
LB Jamarious Rowley, Belle Glade Glades Central, 5-9, 185, Jr.
LB Tevin Newman, Tampa Robinson, 6-2, 185, Jr.
LB Anthony Joiner, Cocoa, 5-11, 215, Sr.
DB Darvin Ruise, Baker County, 6-2, 215, Sr.
DB Travis Bell, Belle Glade Glades Central, 6-2, 190, Sr.
ATH Nickell Robey, Frostproof, 5-8, 165, Sr.
P Tripp Prevatt, Live Oaks Suwannee, 5-9, 165, Sr.

Second Team
Offense

QB Dennis Andrews, Tallhassee Godby, 6-0, 170, So.
RB Jalen Singleton, Orlando Bishop Moore, Sr., 5-4, 145, Sr.
RB Antwon Chisholm, Belle Glade Glades Central, 5-9, 180, Sr.
WR Shawn Corker, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons, 6-1, 185, Sr.
ATH Nate Perera, Orlando Bishop Moore, 6-3, 195, Sr.
ATH Frankie Williams, Tampa Robinson, 5-9, 180, Jr.
WR Chris Theodore, Port Orange Atlantic, 6-4, 200, Sr.
OL Andrew Meddaugh, Tampa Robinson, 6-3, 245, Jr.
OL Sam Goode, Jacksonville, 6-3, 285, Sr.
OL Bobby Hart, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons, 6-3, 265, Jr.
OL Colton Odom, Rockledge, 6-5, 300, Sr.
K Tyler Feely, Tampa Jesuit, 6-0, 155, Sr.

Second Team
Defense

DL Michael Smith, Belle Glade Glades Central, 6-3, 230, Sr.
DL Isiah Corbett, Belle Glade Glades Central, 6-1, 250, Sr.
DL Dalton Wertz, Arcadia DeSoto, 6-2, 280, Jr.
DL DJ Woods, Tampa Robinson, 6-4, 220, Sr.
LB Fred Griggs, Tallahassee Rickards, 5-10, 195, Sr.
LB Courtney Reid, Space Coast, Sr.
LB Adam McCrory, Tampa Jesuit, 6-1, 205, Sr.
LB Nick Martinez, Bushnell South Sumter, 6-0, 210, Sr.
LB Brandon Denmark, Tallahassee Rickards, 6-4, 215, Sr.
DB E.J. Johnson, Cocoa, 6-2, 190, Sr.
DB Justin Hampton, Madison County, 5-9, 180, Sr.
DB Garrett Smith, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons, 5-10, 170, Sr.

Honorable Mention
QB Angelo Warner, Orlando Jones, 6-1, 190, Jr.
QB Blake Rice, Tampa Robinson, 5-10, 165, Jr.
QB Sean Washington, Port Orange Atlantic, Jr.
RB Daryeon Chance, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons, Sr.
WR Stacy Robinson, Orlando Jones, 6-2, 220, Sr.
WR Julian Smith, St. Petersburg Catholic, 6-3, 180, Sr.
WR Ruben Gonzalez, Tampa Robinson, 6-3, 190, Jr.
WR Eddie Smith, Frostproof, 5-7, 185, Sr.
ATH Ezai Youyoute, Wauchula Hardee, 5-10, 175, Sr.
DL Jakari Thomas, Tallhassee Godby, 6-0, 200, So.
DL Demetrius Cherry, Frostproof, 6-5, 240, Sr.
WR Andre Zander, Live Oaks Suwannee, 6-4, 190, Jr.
DL Tre Robinson, Live Oaks Suwannee, 5-11, 290, Jr.
LB C.J. Morgan, Frostproof, 6-2, 195, Sr.
LB Mike McCrimon, Bushnell South Sumter, 6-2, 210, Sr.
LB Joseph Harmon, Plantation American Heritage, 6-0, 215, Sr.
DL Justin Goldberg, Plantation American Heritage, 5-10, 220, Sr.

DB Ralph Williams, Rockledge, DB, Sr.
DB T.J. Davis, Tallahassee Godby, 6-0, 175, So.

Catch up on all our stories, rankings, commitments and all other archived information by clicking on Miami Herald Recruiting Information:

HERALD RECRUITING INFORMATION

Comments