« S. Floridians star at Utah State | Main | McCray, Guandolo and Burrows on radio »

Playoff Scoreboard - Week 1

6A
NORTH
REGIONAL QUARTERFINAL

Orange Park 29, Daytona Beach Mainland 28
DeLand 6, Jacksonville Sandalwood 0
Sanford Seminole 46, Orlando Timber Creek 14
Winter Park 35, Altamonte Springs Lake Brantley 21
Orlando Oak Ridge 34, Apopka 14
Orlando Dr. Phillips 52, Orlando Olympia 3
Delray Atlantic 7, Port St. Lucie Treasure Coast 3
Loxahatchee Seminole Ridge 37, Vero Beach 15


SOUTH
REGIONAL QUARTERFINAL

Oakland Park Northeast 28, Davie Western 21
Miramar 24, Deerfield Beach 21
Weston Cypress Bay 37, Miami Dr. Krop 0
North Miami Beach 36, Miramar Everglades 20
Miami Central 55, Miami High 0
Miami Northwestern 27, Miami Columbus 24
Miami Southridge 50, Miami Braddock 14
Homestead South Dade 49, Miami Varela 20

5A
NORTH
REGIONAL QUARTERFINALS

Jacksonville First Coast 49, Flagler Palm Coast 13
Orange Park Fleming Island 41, Neptune Beach Fletcher 16
Oviedo 10, Kissimmee Osceola 0
Lakeland 56, Oviedo Hagerty 35
Tampa Plant 47, Tampa Plant 18
Lithia Newsome 49, Tampa Alonso 20
Tampa Bay Tech 14, Tarpon Springs East Lake 10
Clearwater Countryside 46, Brandon 14

SOUTH
REGIONAL QUARTERFINAL

Venice 13, St. Petersburg 10
Bradenton Manatee 35, St. Petersburg Northeast 13
Melbourne Bayside 46, Greenacres John I. Leonard 6
Lake Worth 20, Melbourne 10
Lauderdale Lakes Boyd Anderson 21, Wellington 12
Pompano Beach Blanche Ely 32, West Boca Raton 30
Cooper City 10, Hollywood South Broward 7
Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas 59, Coconut Creek 0


4A
NORTH
REGIONAL QUARTERFINAL

Pensacola Pine Forest 42, Crestview 6
Navarre 28, Niceville 7
Tallahassee Lincoln 34, Orange Park Ridgeview 0
Crawfordville Wakulla 19, Jacksonville Ed White 0
Gainesville 41, Tarpon Springs 12
Spring Hill Springstead 40, Wesley Chapel Wiregrass Ranch 8
Lakeland Kathleen 27, Orlando Edgewater 23
Lakeland Lake Gibson 27, Orlando East River 7

REGIONAL QUARTERFINALS
SOUTH

Seffner Armwood 35, Tampa Sickles 3
Tampa Hillsborough 41, Largo 14
Punta Gorda Charlotte 49, Naples Gulf Coast 11
Cape Coral 23, Palmetto 3
Melbourne Palm Bay 35, Stuart Martin County 14
New Smyrna Beach 41, Fort Pierce Central 21
Palm Beach Gardens Dwyer 45, Fort Lauderdale Stranahan 3
Hollywood Hills 45, Okeechobee 0

3A
NORTH
REGIONAL QUARTERFINAL

Pensacola 29, Jacksonville Andrew Jackson 0
Fort Walton Beach Choctawhatchee 30, Jacksonville Bishop Kenny 10
Green Cove Springs Clay 34, Palatka 10
St. Augustine 16, St. Johns Bartram Trail 15
Citra North Marion 35, Brooksville Hernando 21
Ocala Vanguard 28, Dunnellon 0
Dade City Pasco 27, St. Petersburg Lakewood 20
Tampa Jefferson 54, Land O'Lakes 19

SOUTH
REGIONAL QUARTERFINAL

Winter Haven 41, Bradenton Braden River 16
Bradenton Southeast 21, Lake Wales 20
South Fort Myers 33, Naples Barron Collier 2
Naples 49, Fort Myers Riverdale 14
Southwest Ranches Archbishop McCarthy 19, Fort Pierce Westwood 8
Merritt Island 23, Hallandale 20
Miami Belen Jesuit 42, Miami Jackson 13
Miami Norland 19, Miami Booker T. Washington 16

2A
NORTH
REGIONAL SEMIFINALS

Tallahassee Godby 20, Jacksonville Ribault 13
Madison County 43, Jacksonville Raines 6
Orlando Bishop Moore 25, Titusville Astronaut 7
Cocoa 14, Orlando Jones 9

SOUTH
REGIONAL SEMIFINALS

Tampa Robinson 42, Immokalee 7
Tampa Jesuit 23, Wauchula Hardee County 13
Plantation American Heritage 33, Riviera Beach Suncoast 8
Belle Glade Glades Central 28, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons 14

2B
NORTH
REGIONAL SEMIFINALS

Perry Taylor County 41, DeFuniak Springs Walton 13
Pensacola Catholic 41, Fort White 15
Ocala Trinity Catholic 41, Yulee 15
Jacksonville Bolles 56, Mount Dora 34

SOUTH
REGIONAL SEMIFINALS

Cape Coral Island Coast 28, Tampa Catholic 0
Orlando Lake Highland Prep 20, Fort Myers Dunbar 6
Miami Monsignor Pace 49, West Palm Beach Cardinal Newman 21
Davie University 28, Hollywood Chaminade-Madonna 19

1A
NORTH
REGIONAL SEMIFINALS

Freeport 27, Bristol Liberty County 14
Bratt Northview 20, Blountstown 7
Jacksonville Trinity Christian 42, Orlando First Academy 20
Jacksonville Providence 44, Melbourne Central Catholic 27

SOUTH
REGIONAL SEMIFINALS

Tampa Berkeley Prep 29, Jasper Hamilton County 22
Fort Meade 48, The Villages 14
Delray American Heritage 41, Miami Westminster Christian 0
West Palm Beach King's Academy 36, Miami Dade Christian 14

1B
NORTH
REGIONAL SEMIFINALS

Monticello Jefferson County 41, Hawthorne 0
Mayo Lafayette 24, Cottondale 12
S. Daytona Warner Christian 60, Maitland Orangewood Christian 6
Deltona Trinity 47, Lake Mary Prep 19

SOUTH
REGIONAL SEMIFINALS

Lakeland Victory Christian 17, Sarasota Out-of-Door Academy 6
St. Petersburg Admiral Farragut 51, Fort Myers Evangelical Christian 20
Jupiter Christian 48, Pompano Highlands Christian 0
Belle Glade Glades Day 51, Florida City Barrington Christian 30

HERALD STATEWIDE INFORMATION
Statewide Information

Comments