« Gridiron Report: Playoff edition | Main | Broward All-Star Game, Dec. 16 »

Playoff Scoreboard - Week 2

6A
NORTH
REGIONAL QUARTERFINAL

Orange Park 29, Daytona Beach Mainland 28
DeLand 6, Jacksonville Sandalwood 0
Sanford Seminole 46, Orlando Timber Creek 14
Winter Park 35, Altamonte Springs Lake Brantley 21
Orlando Oak Ridge 34, Apopka 14
Orlando Dr. Phillips 52, Orlando Olympia 3
Delray Atlantic 7, Port St. Lucie Treasure Coast 3
Loxahatchee Seminole Ridge 37, Vero Beach 15

REGIONAL SEMIFINALS
Orange Park 14, Deland 6
Sanford Seminole 48, Winter Park 31
Orlando Dr. Phillips 45, Orlando Oak Ridge 0
Loxahatchee Seminole Ridge 23, Delray Atlantic 20

REGIONAL FINALS
Sanford Seminole (10-2) at Orange Park (8-4)
Loxahatchee Seminole Ridge (11-1) at Orlando Dr. Phillips (12-0)

SOUTH
REGIONAL QUARTERFINAL

Oakland Park Northeast 28, Davie Western 21
Miramar 24, Deerfield Beach 21
Weston Cypress Bay 37, Miami Dr. Krop 0
North Miami Beach 36, Miramar Everglades 20
Miami Central 55, Miami High 0
Miami Northwestern 27, Miami Columbus 24
Miami Southridge 50, Miami Braddock 14
Homestead South Dade 49, Miami Varela 20

REGIONAL SEMIFINALS
Oakland Park Northeast 21, Miramar 12
Weston Cypress Bay 50, North Miami Beach 14
Miami Central 42, Miami Northwestern 27
Homestead South Dade 47, Miami Southridge 27

REGIONAL FINALS
Weston Cypress Bay (10-2) at Oakland Park Northeast (8-4)
Homestead South Dade (11-1) at Miami Central (11-1)

5A
NORTH
REGIONAL QUARTERFINAL

Jacksonville First Coast 49, Flagler Palm Coast 13
Orange Park Fleming Island 41, Neptune Beach Fletcher 16
Oviedo 10, Kissimmee Osceola 0
Lakeland 56, Oviedo Hagerty 35
Tampa Plant 47, Tampa Plant 18
Lithia Newsome 49, Tampa Alonso 20
Tampa Bay Tech 14, Tarpon Springs East Lake 10
Clearwater Countryside 46, Brandon 14

REGIONAL SEMIFINALS
Orange Park Fleming Island 27, Jacksonville First Coast 25
Lakeland 35, Oviedo 3
Tampa Plant 50, Lithia Newsome 23
Clearwater Countryside 34, Tampa Bay Tech 21

REGIONAL FINALS
Orange Park Fleming Island (12-0) at Lakeland (12-0)
Clearwater Countryside (12-0) at Tampa Plant (10-2)

SOUTH
REGIONAL QUARTERFINAL

Venice 13, St. Petersburg 10
Bradenton Manatee 35, St. Petersburg Northeast 13
Melbourne Bayside 46, Greenacres John I. Leonard 6
Lake Worth 20, Melbourne 10
Lauderdale Lakes Boyd Anderson 21, Wellington 12
Pompano Beach Blanche Ely 32, West Boca Raton 30
Cooper City 10, Hollywood South Broward 7
Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas 59, Coconut Creek 0

REGIONAL SEMIFINALS
Bradenton Manatee 41, Venice 28
Melbourne Bayside 55, Lake Worth 27
Lauderdale Lakes Boyd Anderson 26, Pompano Beach Blanche Ely 19
Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas 49, Cooper City 7

REGIONAL FINALS
Bradenton Manatee (12-0) at Melbourne Bayside (10-2)
Lauderdale Lakes Boyd Anderson (9-3) at Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas (12-0)

4A
NORTH
REGIONAL QUARTERFINAL

Pensacola Pine Forest 42, Crestview 6
Navarre 28, Niceville 7
Tallahassee Lincoln 34, Orange Park Ridgeview 0
Crawfordville Wakulla 19, Jacksonville Ed White 0
Gainesville 41, Tarpon Springs 12
Spring Hill Springstead 40, Wesley Chapel Wiregrass Ranch 8
Lakeland Kathleen 27, Orlando Edgewater 23
Lakeland Lake Gibson 27, Orlando East River 7

REGIONAL SEMIFINALS
Navarre 20, Pensacola Pine Forest 18
Tallahaseee Lincoln 35, Crawfordville Wakulla 16
Gainesville 30, Spring Hill Springstead 7
Lakeland Lake Gibson 21, Lakeland Kathleen 3

REGIONAL FINALS
Navarre (11-1) at Tallahassee Lincoln (8-4)
Lakeland Lake Gibson (9-3) at Gainesville (10-2)

SOUTH
REGIONAL QUARTERFINAL

Seffner Armwood 35, Tampa Sickles 3
Tampa Hillsborough 41, Largo 14
Punta Gorda Charlotte 49, Naples Gulf Coast 11
Cape Coral 23, Palmetto 3
Melbourne Palm Bay 35, Stuart Martin County 14
New Smyrna Beach 41, Fort Pierce Central 21
Palm Beach Gardens Dwyer 45, Fort Lauderdale Stranahan 3
Hollywood Hills 45, Okeechobee 0

REGIONAL SEMIFINALS
Seffner Armwood 39, Tampa Hillsborough 6
Punta Gorda Charlotte 7, Cape Coral 0
Melbourne Palm Bay 27, New Smyrna Beach 14
Palm Beach Gardens Dwyer 42, Hollywood Hills 0

REGIONAL FINALS
Punta Gorda Charlotte (12-0) at Seffner Armwood (12-0)
Palm Beach Gardens Dwyer (11-1) at Melbourne Palm Bay (12-0)

3A
NORTH
REGIONAL QUARTERFINAL

Pensacola 29, Jacksonville Andrew Jackson 0
Fort Walton Beach Choctawhatchee 30, Jacksonville Bishop Kenny 10
Green Cove Springs Clay 34, Palatka 10
St. Augustine 16, St. Johns Bartram Trail 15
Citra North Marion 35, Brooksville Hernando 21
Ocala Vanguard 28, Dunnellon 0
Dade City Pasco 27, St. Petersburg Lakewood 20
Tampa Jefferson 54, Land O'Lakes 19

REGIONAL SEMIFINALS
Pensacola 25, Fort Walton Beach Choctawhatchee 7
St. Augustine 43, Green Cove Springs Clay 28
Ocala Vanguard 29, Citra North Marion 6
Tampa Jefferson 41, Dade City Pasco 14

REGIONAL FINALS
Pensacola (12-0) at St. Augustine (12-0)
Ocala Vanguard (10-2) at Tampa Jefferson (12-0)

SOUTH
REGIONAL QUARTERFINAL

Winter Haven 41, Bradenton Braden River 16
Bradenton Southeast 21, Lake Wales 20
South Fort Myers 33, Naples Barron Collier 2
Naples 49, Fort Myers Riverdale 14
Southwest Ranches Archbishop McCarthy 19, Fort Pierce Westwood 8
Merritt Island 23, Hallandale 20
Miami Belen Jesuit 42, Miami Jackson 13
Miami Norland 19, Miami Booker T. Washington 16

REGIONAL SEMIFINALS
Bradenton Southeast 21, Winter Haven 20 (2 OT)
South Fort Myers 28, Naples 21
Southwest Ranches Archbishop McCarthy 50, Merritt Island 27
Miami Norland 21, Miami Belen Jesuit 7

REGIONAL FINALS
Bradenton Southeast (11-1) at South Fort Myers (11-0)
Southwest Ranches Archbishop McCarthy (11-1) at Miami Norland (11-1)

2A
NORTH
REGIONAL SEMIFINALS

Tallahassee Godby 20, Jacksonville Ribault 13
Madison County 43, Jacksonville Raines 6
Orlando Bishop Moore 25, Titusville Astronaut 7
Cocoa 14, Orlando Jones 9

REGIONAL FINALS
Madison County 26, Tallahassee Godby 0
Cocoa 14, Orlando Bishop Moore 7

STATE SEMIFINALS
Cocoa (12-0) at Madison County (12-0)

SOUTH
REGIONAL SEMIFINALS

Tampa Robinson 42, Immokalee 7
Tampa Jesuit 23, Wauchula Hardee County 13
Plantation American Heritage 33, Riviera Beach Suncoast 8
Belle Glade Glades Central 28, Fort Lauderdale Cardinal Gibbons 14

REGIONAL FINALS
Tampa Robinson 21, Tampa Jesuit 7
Belle Glade Glades Central 31, Plantation American Heritage 19

STATE SEMIFINALS
Belle Glade Glades Central (11-1) at Tampa Robinson (10-2)

2B
NORTH
REGIONAL SEMIFINALS

Perry Taylor County 41, DeFuniak Springs Walton 13
Pensacola Catholic 41, Fort White 15
Ocala Trinity Catholic 41, Yulee 15
Jacksonville Bolles 56, Mount Dora 34

REGIONAL FINALS
Pensacola Catholic 14, Perry Taylor County 7
Ocala Trinity Catholic 35, Jacksonville Bolles 14

STATE SEMIFINALS
Ocala Trinity Catholic (12-0) at Pensacola Catholic (8-4)

SOUTH
REGIONAL SEMIFINALS

Cape Coral Island Coast 28, Tampa Catholic 0
Orlando Lake Highland Prep 20, Fort Myers Dunbar 6
Miami Monsignor Pace 49, West Palm Beach Cardinal Newman 21
Davie University 28, Hollywood Chaminade-Madonna 19

REGIONAL FINALS
Cape Coral Island Coast 42, Orlando Lake Highland Prep 21
Davie University 28, Miami Monsignor Pace 6

STATE SEMIFINALS
Davie University (12-0) at Cape Coral Island Coast (11-1)

1A
NORTH
REGIONAL SEMIFINALS

Freeport 27, Bristol Liberty County 14
Bratt Northview 20, Blountstown 7
Jacksonville Trinity Christian 42, Orlando First Academy 20
Jacksonville Providence 44, Melbourne Central Catholic 27

REGION FINALS
Bratt Northview 21, Freeport 12
Jacksonville Trinity Christian 42, Jacksonville Trinity Christian 41 (3 OT)

STATE SEMIFINALS
Bratt Northview (11-1) at Jacksonville Trinity Christian (12-0)

SOUTH
REGIONAL SEMIFINALS

Tampa Berkeley Prep 29, Jasper Hamilton County 22
Fort Meade 48, The Villages 14
Delray American Heritage 41, Miami Westminster Christian 0
West Palm Beach King's Academy 36, Miami Dade Christian 14

REGIONAL FINALS
Fort Meade 35, Tampa Berkeley Prep 14
Delray American Heritage 33, West Palm Beach King's Academy 3

STATE SEMIFINALS
Fort Meade (11-1) at Delray American Heritage (9-3)

1B
NORTH
REGIONAL SEMIFINALS

Monticello Jefferson County 41, Hawthorne 0
Mayo Lafayette 24, Cottondale 12
S. Daytona Warner Christian 60, Maitland Orangewood Christian 6
Deltona Trinity 47, Lake Mary Prep 19

REGIONAL FINALS
Monticello Jefferson County 27, Mayo Lafayette 20
S. Daytona Warner Christian 63, Deltona Trinity 0

STATE SEMIFINALS
Monticello Jefferson County (10-2) at S. Daytona Warner Christian (11-0)

SOUTH
REGIONAL SEMIFINALS

Lakeland Victory Christian 17, Sarasota Out-of-Door Academy 6
St. Petersburg Admiral Farragut 51, Fort Myers Evangelical Christian 20
Jupiter Christian 48, Pompano Highlands Christian 0
Belle Glade Glades Day 51, Florida City Barrington Christian 30

REGIONAL FINALS
Lakeland Victory Christian 24, St. Petersburg Admiral Farragut 20
Belle Glade Glades Day 35, Jupiter Christian 29

STATE SEMIFINALS
Lakeland Victory Christian (12-0) at Belle Glade Glades Day (8-4)

Comments